qvo6.com Virüsünden Kurtulmak

Diyelimki bilgisayarınıza yardımcı programcıklar kuracaksınız.  Bu kurulumları da gerçekleştririrken next, next, next diyerek kurulumu bitirdiniz farzedelim. Mutlaka karşılaşmışsınızdır ya da karşılaşmanız yakındır. qvo6.com isimli bir web sayfası, google.com arama motoru görünümlü bir şekilde bilgisayarınızda bulunan tüm tarayıcılarda başlangıç sayfası olarak kayıt edilmiş. Ayarlar’a girip başlangıç sayfasını değiştir dediniz fakat hala değişen bir şey yok. Çerezleri de silseniz, geçmişi de silseniz bir türlü kurtulamıyorsunuz bu internet ortamında virüs olarak tabir edilen qvo6.com’dan.

qvo6Bunun için AdwCleaner isimli programı indirip kurun. AdwCleaner programı, istenmeyen internet sitelerine yönlendirmelerden, değişen başlangıç sayfalarınızı eski haline getirmeye yarayan ve istenmeyen gereksiz reklamların sürekli çıkmasından sizi kurtaran bir programdır. Bunun için kurulumu yaptıktan sonra programı çalıştırın.

adw

Scan diyerek bilgisayarınızda ve web browser’larınızda taramaya başlayın. Bir süre sonra oluşan loglarda istediklerinizi işaretleyip ya da işaretlemeyi kaldırıp Clean diyerek gereksiz reklam ve qvo6.com gibi virüslerden kurtulabilirsiniz. Bilgisayarınızda çalışır tüm programları kaydedip kapatın, çünkü silme işleminden sonra sizden bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istenecek. Bilgisayarınız tekrar başladıktan sonra notepad dosyası açılacak ve size silinenlerle ilgili bir log dosyası sunacak. Artık qvo6.com türevi virüs ve reklamlardan tamamen kurtulmuş olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: